Nodarbības piezīmes vidējai grupai. Profesija pastnieks. Vecāko grupu lomu spēles "Pasts" kopsavilkums Pasta vecākās grupas kopsavilkums

Nodarbību kopsavilkums vecākās grupas pirmsskolas vecuma bērniem “Neparastā rakstīšana”

Izglītības joma: izziņa
nodaļa: iepazīšanās ar vidi, dizains.

Tēma: neparasta vēstule (saziņas)

Mērķis: Paplašiniet savu izpratni par saziņu un tālruņa mērķi. Iepazīstieties ar dažiem vienkāršiem lietošanas noteikumiem. Izveidojiet priekšstatu par pasta darbību. bērnu idejas par informācijas nosūtīšanas un saņemšanas veidiem. Attīstiet konstruktīvās spējas, iemācieties izgatavot origami aploksni. Attīstiet savu redzesloku un uzmanību. Izkopt interesi par mācīšanos.
Divvalodu komponents: vēstule-būda, pieklājīgi vārdi.
Aprīkojums: aploksne, telefons, portatīvais dators.
1. Motivācijas un stimulēšanas posms
Spēles situācija: Kāds ir aizmirsis savas lietas mūsu grupā! Skatieties, puiši, kura soma un vāciņš ir tie? Jūs nezināt... Paskatīsimies kopā. Kas ir šajā somā: varbūt kaut kas svarīgs un vajadzīgs mūsu grupā tika aizmirsts?! Bērni skatās uz somu, priekšmetus no somas.(Skolotājs izņem no somas vēstules, avīzes, žurnālus. Bērni nosauc visus šos priekšmetus)
Skolotāja piedāvā saskaitīt, cik avīžu, žurnālu, aplokšņu.
Parāda pastnieka attēlu un neparastu aploksni (spilgti ar bērnu vārdiem).
Bērni nosauc priekšmetu skaitu, salīdzina, kurš ir lielāks, stāsta par pastnieka darbu.
-Pastniekam mums ir vēstule, bet viņš nevēlas to uzreiz atdot.
Aicina bērnus spēlēties ar pastnieku. Bērni vēlas saņemt aploksni
2.Organizācijas un meklēšanas posms
1.Mīkla
Skolotājs izdomā mīklas par pastkastīti.
Problemātisks ir jautājums, kā vēstule tur nonāk. Bērni veido loģisku ķēdi (lai palīdzētu, skolotājs organizē filmas “Vēstules ceļojums” skatīšanos.
2. "Spēļu vingrinājums"

Skolotājs iesaka apskatīt sūtījumus: vai tie visi attiecas uz pasta pakalpojumu? Atrodi papildu preci! Spēli spēlē ar bumbu aplī.
- Avīze, vēstule, grāmata, telegramma;
-lidmašīna, vilciens, automašīna, zemūdene;
-telefons, nauda, ​​svari, maize;
-aploksne, avīze, paziņojums, pulkstenis.
Labi darīts, bērni. Jūs izdarījāt darbu pareizi!
Ja nepieciešams, bērni paskaidro savu izvēli.
3 Būvniecība.Mīkla
Es esmu maza mājiņa. Bet tikai bez jebkādām grīdām.
Esmu plāna, krāsota papīra māja.
Pat ja manas durvis nav aizslēgtas ar slēdzeni,
Viņi to vienkārši nolaizīja ar mēli.
Bet viņš nevienu nelaiž iekšā, nejautājot:
Tur dzīvo sveicieni, atbildes, jautājumi.
Norādījumi un lūgumi guļ saritinājušies.
Zīmogi ar zīmogiem aizsargā šo vingrinājumu. (vēstule)
Bērni uzmin un stāsta, ko var rakstīt vēstulē.
Papīra aplokšņu izgatavošanas darbu skolotāja organizē locīšanas ceļā.
Bērni nāk pie galdiem, izvēlas aploksnes krāsu un saloka vienkāršā veidā pēc modeļa.Skolotāja pievērš uzmanību locījumu pareizībai, visu locījumu pamatā ir pasaka par to, kā princis un princese satikās, bet nācās šķirties, nolēma uzrakstīt vēstuli.
4. Fiziskā sagatavotība
Nepieciešams piegādāt vēstuli, imitāciju, automašīnu, vilcienu, lidmašīnu.
5. Neparasta vēstule.
Bērni saņem vēstuli un uzminē, no kura tā ir. Skolotājs ziņo, ka viņu atsūtījuši bērni no citas valsts, kuri vēlas ar viņiem draudzēties. Skolotājs organizē sarunu, kā vēl var sazināties? Bērni piedāvā zvanīt pa tālruni vai sazināties ar interneta starpniecību.
6.No aploksnes vēstures.
Skolotājas stāstījums par kara laika trīsstūra burtiem, prezentācijas rādīšana.
Nodarbības rezumēšana, pārdomas.
-Jūs esat laimīgi bērni, rūpējieties par pasauli, miers ir svarīgāks par visu pasaulē, esiet draugi ar visu mūsu planētas bērnu bērniem.
Ir melni bērni
Ir baltie bērni
Uz mūsu planētas ir dzelteni bērni
Visa mūsu Zeme ir tik liela bērnudārzs,
Kur visi ir viens otra māsa vai brālis.
Bērni vērš pasauli pie mūzikas par draudzību, par mieru, sagatavo savu draudzības vēstuli nosūtīšanai.Skolotāja uzslavē bērnus, jautā vai patika stunda, ko interesantu viņi iemācījās.

Sadaļas: Runas terapija

Mērķis: veidot harmoniskas un ciešas saiknes starp vecākiem un bērniem, pārvarot izglītības grūtības.

Uzdevumi:

  1. Paplašināt un aktivizēt vārdu krājumu par tēmu “Pasts”, iepazīstināt ar pasta sūtījumu daudzveidību un pasta transporta veidiem.
  2. Uzziniet, kā pareizi formatēt burtu.
  3. Attīstīt domāšanu, uzmanību, atmiņu, sakarīgu runu, smalko un rupjo motoriku, vēlmi kopīgām aktivitātēm ar pieaugušajiem.
  4. Apkopojiet un nododiet vecākiem pieredzi didaktisko spēļu, modeļu un spēļu materiālu ar attīstošu saturu izmantošanā.

Aprīkojums:

  • papīra komplekts “Gadalaiki”;
  • kvēlojoša rotaļlieta “Burvju nūjiņa”;
  • zīme “Krievijas pasts”, aploksne no Dunno;
  • Dunno, Petruškas, Čipolino, pastnieka Pečkina vēstuļu teksti un šo varoņu portreti;
  • divas mazāka izmēra (paka) un lielāka izmēra (paka) kastes;
  • pastnieka soma, pastkastīte, attēli: “vilciens”, “lidmašīna”, “kuģis”, “mašīna”;
  • pildspalvas, zīmuļi, otas un līme, manna, diagramma “Pasta mašīna”;
  • labirints “Čipollino māja” katram bērnam;
  • vēstules, žurnāli, avīzes, somas ar paslēptu rotaļlietu katram;
  • līme un otiņa katram, salvete spēlei “Sniegs”;
  • aploksnes, pastmarkas, loksnes, pildspalvas atbilstoši bērnu skaitam.

Priekšdarbi: ekskursija uz pasta nodaļu.

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments.

Bērni stāv kā vilciens pie ieejas grupā. Vecāki sēž pie galdiem.

Logopēds: Puiši, tagad ar burvju nūjiņas palīdzību es jūs pārvērtīšu par pasta karietēm, un mēs dosimies ceļā uz gala staciju.

Viņš tur "burvju nūjiņu" virs bērnu galvām un deklamē dzejoli:

Šeit ir automašīnas, kas stāv rindā
Viņi draudzīgā korī saka:
- Mēs ejam, mēs ejam uz bērnudārzu,
Piegādājam paciņas bērniem.

Ejam!

Pēc tam, vienlaikus ar logopēda vārdiem, bērni veic kustības: “lokomotīve kustas”, apstāšanās, sasvēršanās pa kreisi un pa labi. Atkārtojiet četras reizes.

Logopēds: Brauc mūsu mazais bānītis, piegādā cilvēkiem vēstules un pastkartes, un es paskatījos apkārt: pavasaris jau ir pienācis, jaunā zālīte zaļo, pirmie ziedi zied. Viņš brauc tālāk, piegādā avīzes un žurnālus, viņš nepamanīja, kā pienākusi sarkanā vasara, ogas nogatavojušās, saule silda. Pasta lokomotīve turpina ceļu, vedot sūtījumus un sūtījumus cilvēkiem, un atskatās: ir zelta rudens, viss apkārt ir kļuvis dzeltens. Lokomotīve brauc arvien tālāk, un tad nemanot ir atnākusi ziema, visu apkārt klāj balts un pūkains sniegs.

Logopēds: Tātad jūs un es esam sasnieguši mūsu staciju. Tagad es jūs atkal pārvērtīšu par bērniem, un mēs sēdēsim pie galdiem.

Logopēds izmanto “Burvju nūjiņu”, un bērni pārmaiņus sēž pie galdiem blakus saviem vecākiem.

II. Galvenā daļa.

Logopēds: Kamēr mēs ar jums bijām ceļojumā, mūsu grupā ieradās pasta laiva. Viņš mums atnesa vēstuli.

Logopēds noliek kuģi uz tāfeles un parāda aploksni bērniem un vecākiem, tekstu nolasa viens no vecākiem. Katru reizi tekstu lasa cits pieaugušais.

Logopēds:Šī ir vēstule no Dunno, noskaidrosim, ko viņš mums raksta!

Sveiki puiši!
Mans draugs mākslinieks Tube zīmēja dīvainus zīmējumus. Viņš teica, ka zīmējis ēnu, bet neatzīst, kura ēna tā ir. Un es patiešām vēlos zināt, kurš pozēja Tube. Lūdzu palīdzi man! Uzminiet, kura ēna ir attēlā. Nezinu.

1. Spēle “Atpazīt mani pēc ēnas”.

Logopēds katram “bērns-pieaugušais” pārim priekšā noliek pāris attēlus un pēc tam pa vienam jautā, kura ēna ir attēlā. Vecāks atbild pirmais, sniedzot pareizas runas paraugu.

Atbildes paraugs: Manā zīmējumā ir vilka ēna (lapsa, zaķis utt.)

Logopēds: Tagad Dunno būs priecīgs, jo mēs viņam ļoti palīdzējām!

Mūsu laiva brauca, bet ieradās pasta lidmašīna. Parādīsim kopā, kā viņš lidoja.

2. Dinamiskā pauze “Lidmašīna”.

Bērni veic kustības, un vecāki uzrauga precizitāti.

Lidmašīna ir liels putns,
Viņš cenšas apmeklēt bērnus,
Atkal atbrauca pie mums ciemos,
Mēs esam gatavi viņu satikt.

Logopēds: Lidmašīna mums atnesa paku. Šo paku nosūtīja Petruška. Atvērsim to un uzzināsim, kas ir iekšā.

Logopēds piekar zīmējumu ar Pētersīļa attēlu un izņem tekstu no kastes, viens no vecākiem to nolasa.

Sveiki puiši!
Vairāk nekā jebkas cits man patīk spēlēt spēli “Uzmini, kas ir somā?” un es vēlos par to pastāstīt visai pasaulei. Spēlējiet arī to! Pētersīļi.

3. Spēle "Kas ir maisā?"

Logopēds: Pētersīļi mums atsūtīja somas.

Logopēds izņem maisiņus no kastes un izdala. Katrs ieliek roku somā un pēc taustes uzmin, kāds priekšmets ir iekšā. Līdzīgi kā iepriekšējā uzdevumā, vispirms to pabeidz pieaugušais, tad bērns.

Atbildes paraugs: Man somā ir poga. Manā somā ir lelle utt.

Logopēds: Cik interesantu spēli izdomāja Petruška, mēs noteikti uzrakstīsim viņam vēstuli un pateicamies par to. Lidmašīna lidoja tālāk. Un pasta vilciens ieradās mūsu stacijā. Viņš atveda paku no Cipollino. Paskaties, cik liela ir kaste!

Logopēds atver kastīti.

Sveiki puiši!
Reiz uzaicināju ciemos grāfieni Ķiršu un Zemeni, bet ceļš līdz manām mājām ir ļoti garš. Palīdziet Cherry un Strawberry tur nokļūt pēc iespējas ātrāk. Cipollino.

4. Pirkstu vingrošana “Skrien pa trasi”.

Logopēds katram pārim iedod labirintu un bērni kopā ar vecākiem “skrien” ar pirkstiem.

Logopēds: Kāds tu esi lielisks puisis! Viņi paveica izcilu darbu.

Puiši, mēs tagad zinām, ka pastu var piegādāt ar kuģiem, lidmašīnām un vilcieniem. Taču ne visās pilsētās ir dzelzceļš, lidosta vai jūras osta. Bet pasts ir jāpiegādā arī mazās pilsētās, ciematos un pilsētās.

Tam nepieciešamas pasta kravas automašīnas. Šīs zilās kravas automašīnas piegādā pastu uz pasta nodaļām.

Logopēds uz tāfeles uzliek lielu zīmējumu un katram pārim iedod mazu, kas precīzi atkārto zīmējumu uz tāfeles.

Logopēds: Paskaties uz zīmējumu, ko mākslinieks aizmirsa uzzīmēt?

Atbildes paraugs: Mākslinieks aizmirsa uzzīmēt sniegu.

5. Vingrojums smalko motoriku attīstīšanai “Sniegs”.

Logopēds: Palīdzēsim aizmāršīgajam māksliniekam! Šajā bildē sniegu krāsosim paši, bet šoreiz var iztikt bez krāsas. Paskaties uzmanīgi. Kaisīsim taciņu un kokus ar sniegu.

Logopēds demonstrē darba posmus. Uzklājiet līmi ar otu, pēc tam, savienojot pirkstus, uz līmes "iesējiet" mannu. Bērni vecāku kontrolē atkārto šīs darbības.

Logopēds: Tagad mūsu attēlā redzama īsta ziema. Tik daudz sniega! Kravas automašīna piegādā pastu uz pasta nodaļām, bet kas to piegādā mūsējām? pastkastītes?

Bērni: Pastnieks.

Logopēds: Pa labi. Pastnieks staigā ar lielu maisu. Ar šo. Tur ir avīzes, žurnāli un vēstules. Pastnieks tos atnesīs mums uz māju un ieliks pastkastītē, un mēs to atvērsim ar atslēgu un aizvedīsim visu, ko pastnieks tur nolika. Kuru pastnieku pazīst visi bērni un pieaugušie?

Bērni: Pastnieks Pečkins.

Logopēds:Šeit viņš ir, pastnieks Pečkins! Viņš mums atnesa pastkarti.

Logopēds piekar “Pastnieka Pečkina” zīmējumu un pēc tam nolasa tekstu uz pastkartes.

Sveiki puiši! Tēvocis Fjodors atkal devās uz pilsētu apciemot savu māti un tēvu, un Prostokvašino kļuva skumjš un drūms. Lai nebūtu garlaicīgi, nolēmu uzrakstīt piezīmi savā mīļākajā žurnālā Murzilka un pastāstīt par bērnudārza Forget-Me-Not bērniem. Bet es par tevi neko nezinu! Pastāsti un pieraksti, lūdzu, stāstu par sevi, kā tevi sauc, ko tev patīk spēlēt, kas dzīvo kopā ar tevi un visu ko vēlies, un pateicībā es tev nosūtīšu bildi ar tavu mīļāko pasaku tēlu. Pastnieks Pečkins.

6. Rakstiskās runas situācija.

Logopēds: Puiši, rakstīsim vēstuli Pečkinam, jo ​​viņš ļoti gaida mūsu stāstus. Jūs pastāstīsit visu par sevi, un pieaugušie pierakstīs jūsu stāstu uz lapiņas. Neaizmirstiet parakstīt aploksni. Jums jānorāda adrese, pasta indekss un vārds. Noteikti jāuzliek zīmogs.

Logopēds katram pārim iedod papīra lapu, pildspalvu, aploksni un zīmogu. Bērni diktē vēstules tekstu, un vecāki to pieraksta uz papīra. Pēc tam viņi paraksta aploksni ar visiem noteikumiem un ievieto to “pastkastītē”.

III. Apakšējā līnija.

Logopēds: Puiši, šodien klasē iepazināmies ar to, kādi ir pasta sūtījumu veidi. Atcerēsimies, kurš ko mums sūtīja pa pastu?

Vai jums patika nodarbība?

Kas tev patika visvairāk?

Mērķis: Nostiprināt zināšanas par tēmu "Pasts"
Uzdevumi:
Izglītības:
. Apkopojiet zināšanas par pasta piegādēm un pastnieka darbu.
. Atjauniniet vārdnīcu par šo tēmu.
. Nostiprināt spēju saskaņot lietvārdus ar cipariem.
. Attīstīt fonēmisko izpratni, skaņas analīzes un sintēzes prasmes.
. Attīstīt sakarīgas runas prasmes: Uzlabot spēju rakstīt stāstus par objektiem par noteiktu tēmu, rakstīt radošus stāstus.
Izglītības:
. Attīstiet spēju pamatot savus spriedumus.
. Veidojiet paškontroli un pašcieņu
. Attīstīt garīgos procesus: vizuālo un dzirdes uztveri, uzmanību, loģisko domāšanu.
. Nostipriniet acu muskuļus un uzlabojiet to koordināciju.
Izglītības uzdevumi:
. Izkopt cieņu pret pieaugušo darbu (pastnieks).
. Uzlabot komunikatīvo gatavību mācībām.
. Attīstīt spēju uzmanīgi klausīties skolotāju un biedrus.
. Attīstiet spēju savas darbības pakārtot norādījumiem.

Sagatavošanas darbs: ekskursija uz pastu, S. Ya Marshak “Pasta” lasīšana
Materiāli: interaktīvā tāfele, projektors, pakomāts ar bērnu žurnālu un grāmatu.

Nodarbības gaita:
1. Organizatoriskais moments.
- Puiši, mēs šorīt saņēmām paciņu. Un, lai uzzinātu, kas to atnesa, jums jāuzmin mīkla:
Viņš mums atnesa telegrammu:
ES nāku. Pagaidiet. Māte.
Es atnesu vectēvam pensiju,
Vismaz ne Ziemassvētku vecītis.
Viņš stāv uz kājām kopš rītausmas. Kas tas ir? (Pastnieks)
Pa labi. Labi padarīts! Šis ir pastnieks.
2. Nodarbības galvenā daļa.
2.1. – Tagad aicinu noklausīties stāstu par to, kā parādījās pasts.
“Pasts nodarbojas ar pasta sūtījumu, vēstuļu, avīžu, žurnālu, naudas pārvedumu, paku un paku pārsūtīšanu. Visa piegāde notiek izmantojot transportu. Vajadzība runāt vienam ar otru cilvēku vidū parādījās senatnē. Bet kā var runāt, ja vajadzīgais cilvēks ir tālu? Kad cilvēki iemācījās lasīt un rakstīt, šī problēma pazuda. Parādījās pasta pakalpojumi. Sākumā pastu pārvadāja ar zirgiem, tad sāka pārvadāt pa dzelzceļu. Vēstules pat tika sūtītas ar baložiem, vēstuli piesienot pie putna kājas. Vēlāk pasta apjoms pieauga un tos sāka pārvadāt ar lidmašīnu. Mūsdienās, kad katrā mājā ir dators, vēstules un ziņas var nosūtīt, izmantojot e-pastu.
2.2. - Tagad saki, kā es varu nogādāt vēstuli?
-Lai nosūtītu vēstuli pa dzelzceļu, vajag...? (pasta automašīna)
-Lai nosūtītu vēstuli pa aviopastu, vajag...? (lidmašīna)
-Lai nosūtītu vēstuli pa baložu pastu, vajag...? (balodis)
- Lai nosūtītu vēstuli pa e-pastu, vajag...? (dators)
-Lai nosūtītu vēstuli uz Ziemeļiem, vajag...? (helikopteris, suņu ragavas)
- Puiši, padomājiet un sakiet, kura pasta nodaļa tagad tur nav? (balodis)

2.3. Vingrošana acīm.
- Tagad paskatīsimies tālumā, paskatīsimies taisni uz priekšu, piebāzsim pirkstu
Šoreiz nav žēl, 25-30 cm attālumā no acīm virziet skatienu
Kas ir tuvu un kas ir tālu uz pirksta gala un paskaties uz to, tad
Jums vajadzētu paskatīties acīs. nolaid roku.
- Lai mēs nežāvāmies, paceliet acis uz augšu, pa labi, uz leju, pa kreisi
Acis skraidīja apkārt. un uz augšu; un atpakaļ: pa kreisi, uz leju, pa labi un
Apstājieties un tad atkal augšā.
Skrien otrā virzienā.

2.4. Mīklu minēšana.
- Uzminēšu mīklas par priekšmetiem, kas saistīti ar pastnieka darbu.
Mīklas, ko pasniegt.
Es esmu zils
Es piekarinu to pie sienas.
Un daudz sveicienu
Turēja manī.
Pie sienas redzamā vietā
Kopā vāc ziņas
Un tad tā īrnieki
Viņi lidos uz visiem galiem.
Tas karājas redzamā vietā
Visu gadu norij ziņas. (Pastkaste)

Stingri noslēgts ar līmi
Un viņi to man steidzami atsūtīja.
Es to nenožēlošu:
Es to saņemšu un tūlīt izlikšu. (Aploksne)

No rīta papīra lapa
Viņi to atved uz mūsu dzīvokli.
Uz vienas tādas lapas
Daudz dažādu ziņu. (Laikraksts)

Reizi mēnesī no rīta
Tas tiks ievietots mūsu kastē.
Biezs, spilgts – man tāds prieks
Skatos visas bildes. (žurnāls)

Saņemiet steidzamas ziņas:
"Es ierados tieši pulksten sešos."
Blakus tam ir paraksts “māte”.
Tas ir tele... (grams).

2.5. Sakarīgas runas prasmes pilnveidošana.
- Labi padarīts! Iedomājieties sevi kā bērnu žurnālu un pastāstiet mums par sevi? (Bērnu stāsti)
- Izveidojiet stāstu par pastnieku, izmantojot atsauces attēlus. Varat izmantot visus attēlus vai tikai dažus.

2.6. Fiziskās audzināšanas minūte.
Ko pastnieks mums atnesa?
Viņš staigā ar biezu maisu (bērni maršē vietā)
Tulkošana, žurnāls, avīze
Paciņā ir divas kasetes (rumpis griežas pa labi, pa kreisi)
Un vēstule Vaļas tantei
Lai viņi gaida viņas ierašanos (lecot uz divām kājām).

2.7. Darbs ar mīklām.
- Puiši, pastnieks jums ir sagatavojis pārsteigumu, un mēs uzzināsim, kas tas ir, kad atrisināsim mīklu. Attēla nosaukumā ir jānosaka pirmā skaņa un jāizveido vārds no šīm skaņām.
Bērni izpilda uzdevumus, un ekrānā parādās žurnāls (grāmata).
- Labi darīts, tu paveici uzdevumu! (skolotājs izņem bērnu žurnālu un grāmatu).

2.8. Stiprināt spēju saskaņot lietvārdu ar skaitli.
Bet paskaties. Šeit ir arī kāds dīvains papīrs. Kas uz tā ir? (aploksnes). Paskatieties, vai katram no jums ir pietiekami daudz aploksnes? Kā jūs to uzzinājāt? (Saskaitīts).

2.9. Mums ir arī aploksnes, kuras jūs vakar iegādājāties pastā. Vai mēs varam viņiem nosūtīt vēstuli? (Nē). Kas tam vajadzīgs? (rakstiet adresi)
Bet uz manas aploksnes jau ir uzrakstīta adrese. Vai es varu to nosūtīt? (Nē, uz tā nav zīmoga).
Pēc nodarbības iesaku uzrakstīt vēstuli un nosūtīt uz savu adresi.
Pati vēstule nekur nepazudīs,
Bet ielieciet to kastē -
Tas skries, lidos, peldēs
Tūkstoš jūdžu ceļojums.

3. Nodarbības kopsavilkums.
- Tagad paņemiet emocijzīmi un pastāstiet mums, kāpēc jūs to izvēlējāties.
Bērni izvēlas emocijzīmi ar emocijām, kas atbilst viņu noskaņojumam un pamato savu izvēli.

, logopēds, Azbests, Sverdlovskas apgabals.

Bērniem ir jāzina.

Lietvārdi: pasts, pastnieks, pastkastīte, pasta mašīna, soma, vēstule, telegramma, paka, paka, pastkarte, avīze, žurnāls, aploksne, zīmogs, adrese, adresāts, papīrs, zīmogvasks, zīmogs, rādītājs, operators.

Īpašības vārdi: pieklājīgs, veikls, pasta, svētku, apsveicams, mājīgs, uzmanīgs, centīgs, steidzams, bērnu, pieaugušo, smags, viegls.

Darbības vārdi: izplatīt, izplatīt, kārtot, kārtot, izkārtot, nodot, pieņemt, rakstīt, nomest, apsveikt, informēt, pārdot, pirkt, nosūtīt, nosūtīt, saņemt, aizzīmogot, lasīt, pielīmēt.

Bērniem ir jāspēj.

Saskaņojiet objektus ar zīmēm.

Pasta - balodis, pārskaitījums, aploksne...
Pastmarka, pastkarte...
Paziņojums pa pastu…
Pastmarkas, strādnieki...

Veidojiet jaunus vārdus.

Pasts - pastnieks, pasts, pasts...
Adrese - adresāts, uzrunāts, adreses, adresēts...
Telegrāfs -..., telefons -...

Pabeidziet teikumu ar pareizajiem vārdiem.

Pastnieks atnesa vēstuli (kam?)
(mamma, tētis, vecmāmiņa, vectētiņš, brālis, māsa...)

Pastkastē ir (kas?).
(laikraksti, žurnāli, vēstules...)

Kastē nav (kas?)
(laikraksti, vēstules, žurnāli...)

  • Parādiet bērnam korespondenci, ko izņemat no pastkastes, un pārbaudiet to.
  • Parādiet bērnam vēstuli, pastmarku, aploksni, telegrammu, izlasiet, no kurienes nāk vēstule vai telegramma.
  • Pastāstiet, kā vēstule un telegramma no citas pilsētas nokļuva jūsu mājās.
  • Parādiet, kā rakstīta vēstule tiek ievietota aploksnē, aizzīmogota, uz aploksnes ir uzrakstīta adrese, vēstule tiek ievietota pastkastītē kopā ar bērnu, un tiek parādīta sūtījums.
  • Saruna par pasta darbinieku profesijām (pastnieks, telegrāfists).
  • Izņemiet korespondenci no pastkastes un sakiet, ka tā ir atnākusi pa pastu.
  • Aizvediet savu bērnu uz pasta nodaļu un pievērsiet viņa uzmanību pasta darbinieku darbam.

Uzmini mīklas.

No rīta papīra lapa
Viņi mūs atved uz mūsu dzīvokli.
Uz vienas tādas lapas
Daudz dažādu ziņu.
(Laikraksts.)

Pie sienas, redzamā vietā
Kopā apkopo ziņas.
Un tad tās īrnieki
Viņi lidos uz visiem galiem.
(Pastkaste.)

Kāds pasaules apceļotājs
Palikt vienā stūrī?
(Pastmarka.)

Tiešo izglītojošo darbību izklāsts

vecākajā grupā

Nedēļas tēma: "Pasts".

GCD tēma: “Pasta automašīnas”

Izglītības jomu integrācija:

  • izziņa;
  • komunikācija;
  • daiļliteratūras lasīšana;
  • veselība.

Tehnoloģijas:

  • spēļu metožu izmantošana;
  • uz problēmām balstīta mācīšanās;
  • spēļu tehnoloģijas, kuru mērķis ir attīstīt dzirdes un vizuālo uzmanību;
  • informācijas datortehnoloģijas;
  • veselību saudzējošas tehnoloģijas: acu vingrošana;
  • tehnoloģijas veselības saglabāšanai un veicināšanai: fiziskā sagatavotība;

Koriģējošā un izglītojošā: veidot priekšstatus par pasta darbinieku darbu, par viņu darba nozīmi. Paplašiniet un aktivizējiet vārdu krājumu par tēmu “Pasts”. Māciet bērniem saskaņot lietvārdus ar darbības vārdiem vienskaitlī un daudzskaitlī.

Koriģējoša un attīstoša: mācīt bērnus izvēlēties īpašības vārdu lietvārdus un iemācīt viņiem vienoties pēc dzimuma, skaita un reģistra. Attīstīt rupjo un smalko motoriku. Attīstīt redzi, dzirdi, uztveri. Rakstīšanas traucējumu novēršana. Nostipriniet acu muskuļus un uzlabojiet to koordināciju.

Materiāli: attēli par tēmu “Pasts”, .

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments

Logopēds vērš bērnu uzmanību uz datora monitoru (1. slaids).

Šeit ir automašīnas, kas stāv rindā

Un visi vienbalsīgi saka:

Mēs ejam, mēs ejam uz bērnudārzu,

Piegādājam paciņas bērniem.

Kā sauc tos vagonus, kuros tiek pārvadātas pasta pakas? (Pasta izdevumi).

Kā sauc vilcienu ar pasta vagoniem? (Pasts).

2. Tēmas paziņojuma 2. slaids

Šodien mēs uzzināsim pasta piekabju vēsturi. Un tagad es aicinu jūs noklausīties stāstu par to, kā parādījās pasts.

3. Saruna pēc bildēm

Pasts nodarbojas ar pasta sūtījumu - vēstuļu, avīžu, žurnālu, naudas pārvedumu, paku, paku pārsūtīšanu. Visa piegāde notiek izmantojot transportu. Vajadzība runāt vienam ar otru cilvēku vidū parādījās senatnē. Bet kā var runāt, ja vajadzīgais cilvēks atrodas ļoti tālu? Kad cilvēki iemācījās lasīt un rakstīt, šī problēma pazuda. Parādījās pasta pakalpojumi. Sākumā pastu pārvadāja ar zirgiem, tad sāka pārvadāt pa dzelzceļu. Vēlāk pasta apjoms pieauga un tos sāka pārvadāt ar lidmašīnu. Mūsdienās, kad katrā mājā ir dators, vēstules un ziņas var nosūtīt, izmantojot e-pastu.

4. Spēle “Vēstules nosūtīšana” slaidi 3,4,5

Lūk, stāsts par pirmo treileri:

Es esmu spilgti sarkans treileris,

Kārtīgs un ne vecs.

Šeit pasta vēstule,

Es viņu vedu pie Vaņas.

Pastāsti man, kā vēl es varu piegādāt vēstules?

Lai nosūtītu vēstuli pa dzelzceļu, nepieciešams (ko?)...(Pasta vagons).

Lai nosūtītu vēstuli pa aviopastu, nepieciešams (kas?)...(Lidmašīna).

Lai nosūtītu vēstuli pa baložu pastu, jums ir nepieciešams (kurš?)… (Dove).

Lai nosūtītu vēstuli pa e-pastu, nepieciešams (kas?)...(Dators).

Lai nosūtītu vēstuli uz ziemeļiem, vajag (ko?)...(Suņu ragavas, helikopters).

Puiši, lūdzu, padomājiet un pastāstiet man, kurš pasts tagad pazudis? (Golubina).

5. Spēle "Kam telegramma?"

Tagad oranžais treileris mums pastāstīs savu stāstu:

Es esmu oranža kariete

Ļoti laipns pastnieks.

Ir telegrammas Koļai,

Viņai draudzenei Oljai.

Šī telegramma ir paredzēta Olijai. Kura telegramma ir šī? (Šī ir Oljas telegramma.)

Šī telegramma ir paredzēta Koļai. Kura telegramma ir šī? (Šī ir Koļas telegramma.)

Šī telegramma ir paredzēta Ženijai. Kura telegramma ir šī? (Šī ir Ženjas telegramma.)

6. Spēles “Burvju pakete” 6. slaids

Mēs ar jums sūtījām paciņas pasaku varoņiem, un tagad jums un man ir atnākusi paciņa. Paskaties, iepakojumā ir kartītes ar zilbēm. No šīm zilbēm jāizveido četri vārdi.

Bērni izdomā vārdus, logopēds pārbauda un novērtē bērnu darbu

7. Fiziskais vingrinājums “Pastkaste”

Nostājos uz soliņa, pieceļos uz pirkstgaliem un izstaipos

Es tik tikko varu izvilkt kastīti. aiz rokām uz augšu.

Es atveru lodziņu "Atvērt"

Zils, spīdīgs.

Viņi izkrita no kastes, viņi notupās - viņi piecēlās ar izstieptām rokām.

Vēstules ir īstas. rokas.

8. Spēle “Ko viņš dara? Ko viņi dara?

Ir pienācis laiks noklausīties stāstu par zilo treileri.

Esmu zils treileris

Tu nevari man sekot līdzi.

Nesu sūtījumu kravu -

Ziemassvētku vecītis tos pasūtīja.

Puiši, tagad mēs jums pateiksim, ko var izdarīt ar pakām, vēstulēm un pakām.

Vaņa sūta vēstuli, un bērni sūta vēstules (ko viņi dara?)… (Sūta.)

Pastnieks piegādā telegrammas, un pastnieki piegādā telegrammas (ko viņi dara?)...(Piegādā.)

Mamma uz aploksnes uzlīmē zīmogu, un mātes uz aploksnēm līmē pastmarkas (ko viņas dara?) ... (Ielīmēt.)

Vectēvs saņem sūtījumu, un vectēvi saņem paciņas (ko viņi dara?)… (Viņi saņem.)

Maša zīmē apsveikuma kartiņu, bērni Apsveikumu kartiņas

(ko viņi dara?)… (Zīmējums.)

Zēns ieliek vēstuli pastkastītē, un zēni ieliek vēstules pastkastītēs (ko viņi dara?)... (Viņi to nolika.)

9. Spēle “Cik vēstuļu ir pastnieka somā?” 7. slaids

Mums atliek tikai noklausīties pēdējā treilera stāstu.

Es bieži ceļoju pa pasauli,

Izplatu vēstules un avīzes.

Jūtieties brīvi atvērt durvis,

Un ātri saskaitiet!

Bērni skatās uz trokšņaino burtu attēlu monitorā.

10. Vingrošana acīm

Tagad paskatīsimies tālumā, paskatīsimies taisni uz priekšu, pieliksim pirkstu

Šoreiz nav žēl, 25-30 cm attālumā no acīm virziet skatienu

Kas ir tuvu un kas ir tālu uz pirksta gala un paskaties uz to, tad

Jums vajadzētu paskatīties acīs. nolaid roku.

Lai mēs nežāvātos Pacel acis uz augšu, pa labi, uz leju, pa kreisi

Acis skraidīja apkārt. un uz augšu; un atpakaļ: pa kreisi, uz leju, pa labi un

Apstājieties un tad atkal augšā.

Skrien otrā virzienā.

10. Izlasi vārdu, pamatojoties uz attēlu nosaukumu pirmajām skaņām, 8. slaids

11. Nodarbības kopsavilkums

Kuru stāstus mēs šodien klausījāmies? Kas var būt pasts?

Ko mums vajadzētu atcerēties darīt brīvdienās, dzimšanas dienās un tad, kad ģimene un draugi ir tālu prom? (Nosūtiet apsveikuma kartītes un vēstules.)

Nosūtīts

Skolotājs logopēds

Stella Daneljana